vil: ([dm] whatever i've done)
[personal profile] vil
tags for Wilco (those that actually match):
90s - acoustic - adult alternative - alt-country - alternative - alternative country - alternative country-rock - alternative rock - amazing - american - americana - catchy - chicago - classic rock - country - experimental - experimental rock - favorite - folk - folk rock - fun - good - indie - indie folk - indie pop - indie rock - lo-fi - melancholy - mellow - new wave - post-rock - want to see live - wilco - yankee hotel foxtrot

Fantastic album. (If you're into such stuff.)***
(ponadto)


I. Oglądałam dzisiaj Mrocznego Rycerza. Fandomowe szaleństwo nie do końca rozumiem, ale komisarz Gordon i Joker rządzą swoimi małymi światkami. Moim też by mogli, przez czas jakiś. Lepiej nie równocześnie.

II. Czytam absolutnie fantastyczne Płomyki pamięci Anne Michaels. Nie, to nie jest doskonała książka. I ta poezja w prozie dla wielu osób może być nie do zniesienia, ale język, język!

III. Z ulgą i dziką radością przyjęłam wiadomość, że Depeche Mode będą w Polsce w przyszłym roku. Teraz z czystym sumieniem mogę ich znowu słuchać dopóki śmierć nas nie rozłączy. (Abo David Bowie, którego kompulsywnie muszę słuchać przynajmniej raz dziennie.)

IV. Wpis o Krakowie będzie. Pisze się w mojej głowie, gdy jeżdżę tramwajami.

Date: 2008-08-20 09:25 pm (UTC)
From: [identity profile] akzseinga.livejournal.com
O, jak dobrze, że sendspace. Z tym serwerem, na który wrzuciłaś Japan, miałam ogromne problemy. Ściąganie przerwało mi się ze cztery razy i musiałam zaczynać od nowa. Bardzo irytujące. W każdym razie, dzięki wielkie! I już ściągam, brzmi bardzo zachęcająco.

I. Tak to już jest z jakimkolwiek szaleństwem, że się nie do końca rozumie. Myślisz, ze ja rozumiem? ;) Ale tak. Dla mnie bardziej niż Gordon rządzi Harvey. Ale Joker i tak bije wszystkich na głowę.
Edited Date: 2008-08-20 09:27 pm (UTC)

Date: 2008-08-20 09:32 pm (UTC)
From: [identity profile] dark-vanessa.livejournal.com
Harvey jako postać - owszem. Ale z wyglądu za bardzo mi się kojarzył ze zdrowym, pogodnym i niezłomnym chłopcem ze stanu Iowa :P

Date: 2008-08-20 09:39 pm (UTC)
From: [identity profile] akzseinga.livejournal.com
O. A ja bardzo lubię tego aktora odkąd obejrzałam "Conversations with other women" i uważam, że jest NIESAMOWICIE przystojny. A zdrowie, pogodność i niezłomność rodem z Iowy zupełnie mi nie przeszkadzają ;)

Ale ale. Czy chciałaś przez to powiedzieć, ze wygląd Jokera Ci nie przeszkadza? Bo wtedy... *szept* czułabym się mniej samotna w swoi uwielbieniu. To znaczy... To w końcu Heath Ledger! Wszyscy wiemy, jak pod tą stertą makijażu wygląda Heath Ledger! A poza tym blizny są seksy.

Nie powiedziałam tego.
Edited Date: 2008-08-20 09:40 pm (UTC)

Date: 2008-08-20 09:44 pm (UTC)
From: [identity profile] dark-vanessa.livejournal.com
A coś było nie tak z wyglądem Jokera? Właściwie zauważyłam tylko trochę nieporządną fryzurę. Poza tym? ;)

Date: 2008-08-20 09:54 pm (UTC)
From: [identity profile] akzseinga.livejournal.com
Oh THANK GOD!

Date: 2008-08-20 09:46 pm (UTC)
From: [identity profile] sheillla.livejournal.com
Mi resetuje połączenie z sendspacem. I dziś nie mogłam też zgrać zdjęć które umieściła Pelle, więc to pewnie u mnie coś nie tak. (as usual.;)).


David też może będzie w Warszawie, kto wie co się w tej ankiecie z Muzeum Powstania wydarzy. ;) :P

kompulsywnie muszę słuchać przynajmniej raz dziennie.
Taak! Kompulsywnie to najlepsze słowo!
I rozumiem to aż za dobrze. ;)

Date: 2008-08-21 04:15 pm (UTC)
From: [identity profile] dark-vanessa.livejournal.com
To, że dopiero teraz odkryłam, o co chodzi z tym Bowiem, dlaczego jest Bogiem, to, że stało się to tak późno... niby powód do wstydu. A jednak, kiedy go słucham, zwłaszcza tych starszych płyt, mam wrażenie, jakby ta muzyka była we mnie od zawsze: w różnych wykonaniach, w rozmaitych interpretacjach, cytowana, dająca inspirację innym, czasem nawet bezwstydnie kopiowana. Słuchanie DB jest dla mnie nie tylko kompulsywne, ale i oczywiste. Oraz egzaltowane ;)

Date: 2008-08-21 09:27 pm (UTC)
From: [identity profile] sheillla.livejournal.com
Ee tam lepiej późno niż wcale. ;) :P

Ja wciąż jestem zadziwiona że to własnie David mi tak podszedł i tak porwał. ;) Nie przypuszczałam że taka muzyka może mi się spodobać. Dojrzewam ;)

Aczkolwiek chyba cierpliwie czekał na swoją kolej, niedawno przypomniało mi się że teledysk do Let's dance oglądałam dawno temu na MTV Classic. ;)))

Date: 2008-08-20 10:05 pm (UTC)
From: [identity profile] lunaatique.livejournal.com
słuchałam kiedyś jakiejś płyty Wilco (ostatniej?), nie "chwyciła" wtedy za bardzo. ale może jeszcze spróbuję - 2 podejścia to dla mnie idealna liczba :)

II. a moje własne Fugitive Pieces czekają na mnie od kilku miesięcy, ale to co powiedziałaś o poetyckim języku bardzo mnie zachęca. bałam się tam takiej surowej dosłowności, sam temat jest wystarczająco ciężki.

Date: 2008-08-21 04:20 pm (UTC)
From: [identity profile] dark-vanessa.livejournal.com
Powodzenia w słuchaniu :)
I czytaniu!

Date: 2008-08-20 10:34 pm (UTC)
From: [identity profile] starterror.livejournal.com
ojaaaa, powiedz coś więcej o tym, że dM będzie w polsce. i kiedy będzie jakieś spotkanie? stęskniłam się! a propos spotkań widziałam dziś kubę po raz pierwszy od nie-wiem-ilu miesięcy. na koncercie sigur ros, który był śliczny (koncert oczywiście, nie kuba).

Date: 2008-08-21 04:18 pm (UTC)
From: [identity profile] dark-vanessa.livejournal.com
Na razie wiadomo tylko, że czerwiec i że w Warszawie. Bilety ponoć już w październiku.

Jutro (22.08) jest MSGP. W sobotę koncert The Gutter Twins (ale z "naszych" idzie tylko Beti). A 5.09 wpadnij do Punktu na Stories Of Old - urodzinowo stawiam kolejkę :)

Date: 2008-08-21 11:10 am (UTC)
From: [identity profile] zaleszczotek.livejournal.com
A dlaczego nie mogłaś wcześniej słuchać ich z czystym sumieniem?

Strasznie, strasznie, strasznie się cieszę z tego przyszłego czerwca :D

Date: 2008-08-21 04:20 pm (UTC)
From: [identity profile] dark-vanessa.livejournal.com
Był taki okres w moim życiu, blisko dwuletni, że oprócz DM (i okolic) nie słuchałam niczego innego. Wydało mi się w pewnej chwili, że przedawkowałam, że nie dam rady słuchać ich częściej niż raz na miesiąc, na imprezie. Ale coś czuję, że perspektywa koncertu odnowi to czarne szaleństwo. ;D

Date: 2008-08-23 09:14 am (UTC)
girlupnorth: (bowie-reality)
From: [personal profile] girlupnorth
Ściągnęłam. Wrzuciłam kilka piosenek na listę odtwarzania, tak na spróbowanie. W połowie trzeciej stwierdziłam, że świetne, i dorzuciłam resztę płyty.

Dziękuję, umuzyczniłaś mi poranek :)
Page generated Sep. 21st, 2017 03:47 pm
Powered by Dreamwidth Studios